HİERAPOLİS ANTİK KENTİ

Lavin Otel, Hierapolis Antik Kenti arası 30 km'dir. Yaklaşık 20 - 25 dk. yolculuk yaparak Dünyaca ünlü Kutsal Kenti ziyaret edebilirsiniz.


Pamukkale Travertenlerinin hemen üstünde yer alan Hierapolis Antik kenti, dünyaca ''Kutsal Kent''olarak tanınmaktadır. Bunun nedeni Hz. İsa'nın havarilerinden olan St. Philippe'nin burada öldürülmesidir. Kentte çok sayısa tapınak ve dini yapı mevcuttur.


Tarih boyunca onlarca depremle karşı karşıya kalan kent, Roma Dönemin'de bugünkü yapısına kavuşmuştur. Kentin ana caddesi olan Frontinus Caddesi üzerinde görkemli kapılar ile pek çok kentsel yapı yer almaktadır.


Kentin farklı bölgelerinde yer alan nekropolislerdeki pek çok mezar, dönemin Hristiyan zenginlerine aittir. Kentin Grek tipindeki amfi tiyatrosunun yapımı 146 yılda tamamlanmıştır. Hamamlar St. Philippe Martyriumu, çeşmeler ve agora da kentin önemli yapılarındandır.


Otelimiz resepsiyonundan Hierapolis Antik Kenti ile ilgili bilgilendirme alabilir, katalog, broşür harita gibi bilgilendirici içerikleri temin edebilirsiniz.

REZERVASYON YAPIN

Şehrin Kalbinde, Temiz ve Konforlu Odalarıyla Lavin Otel'de Huzurlu Bir Konaklama Deneyimi İçin Şimdi Rezervasyon Yapın.