KELOĞLAN MAĞARASI

Otelimiz ve Keloğlan Mağarası arası 65 km'dir. Aracınız ile yaklaşık 50-55 dakika yolculuk yaparak Keloğlan Mağarası'na ulaşabilirsiniz.


Acıpayam ilçesine bağlı Dodurga Mahallesi'nde bulunan Keloğlan Mağarası, Mallı Dağı'nın doğu yamacında yer almaktadır. Toplam uzunluğu 145 metre olan mağara, yatay olarak gelişmiş geçit konumlu, fosil bir mağaradır.


Mağaranın içerisi oldukça ilginç ve göz kamaştırıcı bir yapıya sahiptir. Mağara içinde bulunan bol miktardaki sarkıt,dikit, sütün,makarna sarkıtı ve örtü damlataşları; bu mağarayı adeta bir damlataş ormanına dönüştürmüştür. 2003 yılında düzenlenerek turizme kazandırılan mağara içerisinde gezinti yolları ve seyir noktaları oluşturulmuş, göz alıcı bir aydınlatma sistemi kurulmuştur. Ayrıca mağaranın havasının astım, saç ve cilt hastalıklarına iyi geldiği rivayet edilmektedir.


Otelimiz resepsiyonundan Keloğlan Mağarası ile ilgili bilgilendirici broşür ve kataloglar temin edebilir, personelimizden bölge için bilgi alabilirsiniz.

REZERVASYON YAPIN

Şehrin Kalbinde, Temiz ve Konforlu Odalarıyla Lavin Otel'de Huzurlu Bir Konaklama Deneyimi İçin Şimdi Rezervasyon Yapın.