ANTİK TERMAL HAVUZ

Antik Termal Havuz, Lavin Otel arası 25 Km'dir. Otelimizden 20-25 Dk. yolculuk yaparak Hierapolis antik Kent'e ulaşabilir ve Antik Termal Havuzu ziyaret edebilirsiniz.


Hierapolis Antik Kenti içersinde yer alan Antik Havuz, M.S. 7. yüzyılda meydana gelen büyük deprem sonucunda oluşmuştur. Antik Dönem'de sivil agoranın bulunduğu bu alan, yaşanan depremle oluşan kırığın içine yıkılarak su ile dolmuştur. bunun sonucunda da bugünlü Antik Havuz meydana gelmiştir.


Kleopatra Havuzu olarakda bilinen Antik Havuz'un en önemli özelliklerinden biri de dört mevsim boyunca aynı sıcaklıkta olmasıdır. Yılın her döneminde 35 santigrat derecelik sıcaklığı ile ziyaretçilerini ağırlayan Antik Havuz, içerisindeki tarihi kalıntılar ile etkileyici bir atmosfer sunmaktadır.


Havuzda bulunan su, bölgedeki antik kaynaklardan çıkarken, pek çok cilt ve iç hastalığının da tedavisinde yardımcı olmaktadır.


Otelimiz resepsiyonundan Hierapolis antik Kenti ve Antik Havuz hakkında detaylı bilgi alabilir, broşür,katalog, harita gibi bilgilendirici içerikler temin edebilirsiniz.

REZERVASYON YAPIN

Şehrin Kalbinde, Temiz ve Konforlu Odalarıyla Lavin Otel'de Huzurlu Bir Konaklama Deneyimi İçin Şimdi Rezervasyon Yapın.