SALDA GÖLÜ / TÜRKİYE'NİN MALDİVLERİ

Lavin Otel, Salda Gölü arası mesafe 74 km'dir. Otelimizden yaklaşık olarak 55 - 60 dk bir yolculukla Türkiye'nin Maldivleri olarak adlandırılan Salda Gölü'ne ulaşabilirsiniz.

Burdur iline bağlı olmasına rağmen Denizli'ye yakınlığı ile bilinen Salda Gölü, şehir dışından gelen ziyeretçileri genellikle Denizli'de konaklama tercih etmektedir. Bunun birinci nedeni yakınlığı bir diğer nedeni ise Denizli ilimiz sınırları içerisinde sahip olduğumuz Unesco Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Pamukkale'nin de ziyaret edilme isteğidir.

Salda Gölü; Güneybatı Anadolu'nun, Göller bölgesi diye adlandırılan Ege Bölgesi, İç Anadolu Bölgesi ve Akdeniz Bölgesi arasında kalan kesiminde, Burdur Gölleri Havzası sınırları içinde yer alan ve 185 metre derinliğiyle Ekosistem büyüklüğünün en iyi temsil edildiği göllerden birisidir.

Gölün doğu ve batısı bir duvar gibi yükselen dik kıyılara sahiptir. Kuzeyde Doğanbaba, güneybatı da Gökçe ve güneydoğuda Kayadibi mahalleleri çevresinde, Göl kıyıları Maldivleri andıran eşsiz bir görsel güzelliğe ve flora-fauna açısından oldukça zengin bir biyolojik çeşitliliğe sahiptir. Suyun berrak ve turkuaz renkli oluşu, alanı manzara açısından da eşsiz kılmaktadır. Bölgede yapılan çalışmalar dünyada Mars gezegeninin yüzey özelliklerini (magnezyum yüklü beyaz kayalar) taşıyan dünyadaki bir kaç bölgeden birinin Salda Gölü olduğunu göstermektedir.

Yaklaşık 6.8 km eninde, 9.186 km uzunluğunda bir tektonik çukurun üzerine yerleşmiş kapalı bir havza içerisinde yer almaktadır.

REZERVASYON YAPIN

Şehrin Kalbinde, Temiz ve Konforlu Odalarıyla Lavin Otel'de Huzurlu Bir Konaklama Deneyimi İçin Şimdi Rezervasyon Yapın.