TRİPOLİS ANTİK KENTİ

Tripolis Antik Kenti, Lavin Otel arası 48 Km'dir. Otelimizden 40-45 Dk. yolculuk yaparak Tripolis antik Kente ulaşabilir ve Antik Kenti ziyaret edebilirsiniz.


Buldan ilçesine bağlı Yenicekent mahallesi'nde yer alan Tripolis antik Kenti, M.S. 2. yüzyılda başlayan yeni yapılanma ile bugünkü halini almıştır. M.S. 325 yılında Nicaea Konsülü'nde piskoposluk seviyesinde temsil edilen kent, Hristiyan alemi için ayrı bir öneme sahiptir. İhtişamlı Sütunlu caddenin 27 metrelik bölümü, 1. ve 2. dönem kazı çalışmalarında gün yüzüne çıkarılmıştır.


Sütunlu Cadde'nin kuzey bitişiğinde yer alan Agora, yaklaşık 1000 metrekarelik bir alanı kaplamaktadır. Agora'nın üzeri traverten ayaklar üzerine oturtulan kemerli traverten çatı ile örtülmüştür. Ayrıca kentin batısında hamam yapısı ile amfi tiyatro ziyaret edilebilen yapılardandır. Antik kentteki kazı çalışmaları devam etmektedir.


Otelimiz resepsiyonundan Tripolis Antik Kenti ile ilgili bilgilendirici broşürler temin edebilir, resepsiyon personelimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

REZERVASYON YAPIN

Şehrin Kalbinde, Temiz ve Konforlu Odalarıyla Lavin Otel'de Huzurlu Bir Konaklama Deneyimi İçin Şimdi Rezervasyon Yapın.