KARAHAYIT - KIRMIZI SU

Karahayıt, Lavin Otel arası 34 Km'dir. Otelimizden yaklaşık 30 dk yolculuk yaparak Karahayıt beldesini ziyaret edebilirsiniz.


Pamukkale ilçesine bağlı Karahayıt Mahallesi'nde bulunan ve sıcaklığı 23 ile 57 santigrat derece arasında değişen Kırmızı Su tam bir şifa kaynağıdır.


Bölgede bulunan kaynaklardan çıkan termal su, kırmızı, turuncu, sarı ve yeşil renklerden oluşan bir traverten tabakası oluşturur. Travertenlerin altında bulunan termal çamur, cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılırken, termal su da içerdiği zengin mineraller ile eklem hastalıklarına karşı etkilidir.


Kırmızı Su kaynağından çıkan termal su, aynı zamanda içilebilir nitelikte olup, bazı mide ve sindirim sistemi hastalıklarının da tedavisinde destekleyici olarak kullanılmaktadır. Karahayıt Mahallesi, Türkiye'nin önemli termal sağlık merkezlerinden biridir.


Otelimiz resepsiyonundan Karahayıt Mahallesi hakkında detaylı bilgi alabilir, broşür,katalog, harita gibi bilgilendirici içerikler temin edebilirsiniz.

REZERVASYON YAPIN

Şehrin Kalbinde, Temiz ve Konforlu Odalarıyla Lavin Otel'de Huzurlu Bir Konaklama Deneyimi İçin Şimdi Rezervasyon Yapın.